Ștefan Baiaram în centrul controversei la Craiova: ”Îi oferi credit doar când ești pe teren?” | Europa League
Înaintea meciului dintre Universitatea Craiova și Noah, terminat la egalitate, scor 1-1, Ștefan Baiaram a fost trimis în tribune de către antrenorul Mirel Rădoi, deoarece, când a aflat că e rezervă, jucătorul a avut o reacție nervoasă și a trântit ușile în vestiar, așa că tehnicianul a decis să îi dea o lecție.
Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!Aime Lema: ”Toți fotbaliștii ăștia care văd că sunt undeva, ei cred că li se cuvine tot”
În cadrul emisiunii iAM Sport LIVE, Aime Lema, primul antrenor de culoare din fotbalul românesc, a comentat situația lui Ștefan Baiaram, care s-a supărat că nu a fost titularizat de Mirel Rădoi în meciul cu Noah din Conference League.
”Toți fotbaliștii ăștia care văd că sunt undeva, ei cred că li se cuvine tot, dar nu-și dau seama că poate nu sunt într-o formă bună, poate au trecut prin accidentări. Tu crezi că o să faci ceva și nu vrei să accepți o chestie, în loc să zici: «Dom’le, așa e». Tu trebuie să ai încredere în antrenor.
De când a venit Rădoi, au mai jucat ceva. Mai bine decât era înainte. Dacă tu ai încredere în el și el a ridicat echipa, trebuie să îi dai credit. Dar ce faci? Îi dai credit doar când joci tu? E o problemă dacă îi dai credit doar când joci tu. Niciun jucător în fotbal nu poate să spună: «Eu îți fac meciul, fără mine sunteți morți». Așa ceva nu există”, a declarat Aime Lema la iAMsport LIVE.
Ștefan Baiaram, nemulțumit că nu a fost titularizat
Baiaram nu a fost titularizat de Mirel Rădoi, așa că s-a înfuriat, iar drept urmare antrenorul l-a trimis să urmărească partida din tribunele stadionului ”Ion Oblemenco”. Acesta a fost surprins în timpul meciului în timp ce se uita pe telefon, părând că nici măcar nu este interesat de ceea ce se întâmpla pe teren.
Antrenorul Universității Craiova a explicat după meci de ce l-a trmis în tribune pe Ștefan Baiaram.
”Lucrurile sunt simple: când am anunțat echipa, nu a acceptat decizia de a nu fi titular. Când am ieșit la inspecția terenului a dat cu ușa, era foarte nervos.
Atunci, am decis să nu fie introdus deloc decât să ia un roșu, să-l pierdem pentru alte partide, dacă el nu acceptă decizia. E treaba lui, nu e problema mea”, a declarat Mirel Rădoi despre incidentul cu Ștefan Baiaram.
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, pentru cele mai relevante știri din lumea sportului.
