FCSB i-a propus fostului internațional să semneze pe 3 ani, dar salariul cerut a schimbat totul | SuperLiga
După ce în perioada 2008-2010 a evoluat pentru Unirea Urziceni, Arlauskis a revenit în România în 2014, când a semnat cu FCSB.
Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!În acea perioadă, Gigi Becali se afla în închisoare, iar de conducerea clubului se ocupau Mihai Stoica și președintele Valeriu Argăseală.
Giedrius Arlauskis, despre momentul în care a semnat cu FCSB: „Argăseală a pus niște chichițe în contract”
Fostul portar lituanian a povestit la Interviurile iAMsport cu Remus Răureanu că a întâmpinat dificultăți când a semnat cu gruparea roș-albastră.
Totodată, Arlauskis a declarat că s-a înțeles inițial cu Valeriu Argăseală pentru un contract pe un an și un salariu lunar de 10.000 de euro.
Ulterior, oficialul FCSB i-a propus să semneze pe trei ani, însă s-a răzgândit după ce a auzit salariul cerut de fostul internațional cu 23 de apariții pentru naționala Lituaniei.
„Când Gigi era în pușcărie, am negociat contractul cu Argăseală. Am pus condiția să vin pentru un an și am cerut salariu 10.000 de euro pe lună. Era fericit, credea că cer mai mult. Când am ajuns la București să semnez contractul, împreună cu avocatul meu, pe lângă că Argăseală a pus niște chichițe în contract… A schimbat hârtiile de nu știu câte ori.
„Semnăm pe trei ani, dar schimbăm salariu. Nu mai vreau 10.000, vreau 40.000 de euro pe lună!”
Avocatul meu s-a dus într-un colt și citea fiecare punct din contract. Argăseală îi zicea: <> / <
La fiecare pagină a găsit câte o chichiță, încât după 6-7 chichițe tot pe secretară dădea vina. I-am zis: <
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, pentru cele mai relevante știri din lumea sportului.
